O mnie
 

 

      Witam, nazywam się Łukasz Kowalczyk. Posiadam tytuł magistra fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Obecnie jestem w trakcie 5-letnich studiów w Akademii Osteopatii - kierunek: Osteopatia. Mam doświadczenie w pracy z bólami i dysfunkcjami kręgosłupa, urazami narządu ruchu, w usprawnianiu po operacjach, schorzeniach neurologicznych. 

 

W dążeniu do jak najlepszych efektów diagnostycznych oraz terapeutycznych mojej pracy nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach/kursach oraz konferencjach (aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj).

 

Ukończyłem specjalistyczne kursy metody McKenzie, współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich, Metoda Integracji Sensorycznej, Terapia Manualna - Szkoła Niemiecka, Wykorzystanie trakcji w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa oraz Kinesiology Taping.

Pierwsza z wymienionych metod umożliwia w niezwykle dokładny sposób diagnozowanie uszkodzenia kręgosłupa bez użycia jakiegokolwiek badania obrazowego (np. RTG). Terapia w tej metodzie nastawiona jest na leczenie miejsca, z którego pochodzi ból, pozwala w szybki sposób zlikwidować wszelkie dolegliwości bólowe (informacje na temat metody McKenzie kliknij tutaj).

Metoda Integracji Sensorycznej przeznaczona dla dzieci z nadpobudliwością psychoruchową, z zaburzeniami w funkcjonowaniu w życiu codziennym, problemami szkolnymi, emocjonalnymi, niedostosowanych społecznie, niezgrabnych ruchowo i opóźnionym rozwojem mowy. Jest to również terapia dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa, dla dzieci autystycznych, z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnością intelektualną i z innymi zaburzeniami rozwojowymi.


 

Terapia manualna (system niemiecki) jest koncepcją zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń strukturalnych narządu ruchu, czyli stawów, mięśni i nerwów. Terapeuta jest w stanie za pomocą szczegółowego wywiadu oraz badania odnaleźć miejsce zaburzenia i stwierdzić stopień uszkodzenia.

 

Trakcja ma wpływ relaksujący na mięśnie grzbietu oraz na poszerzenie przestrzeni międzykręgowych.

 

Natomiast metoda  Kinesiology Taping  polega na zastosowaniu  specjalnych  plastrów  o odpowiedniej strukturze  i właściwościach rozciągania.  Aplikacja normalizuje napięcie mięśni, powięzi,  poprawia się przepływ krwi i limfy,  co daje zmniejszenie dolegliwości  bólowych  oraz  poprawę  motoryki (więcej o metodzie  Kinesiology Taping).