Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Pierwsza wizyta jest bardzo istotna, ponieważ podczas niej zostaje postawiona diagnoza, która jest konieczna do przeprowadzenia odpowiedniej terapii.

 

 

Ubiór

W trakcie pierwszej wizyty niezbędne jest przeprowadzenie dokładnego badania. Zatem należy zabrać strój sportowy lub innego rodzaju wygodne ubranie, które umożliwia wykonywanie swobodnych ruchów oraz bezpośredni kontakt ze skórą. Ważne jest, aby przyszli Państwo na wizytę w bieliźnie, ponieważ w celu postawienia diagnozy lub podczas zabiegu mogą zostać Państwo poproszeni o zdjęcie garderoby. Nie jest wymagane zabranie obuwia na zmianę, natomiast istnieje możliwość konieczności jego zdjęcia.

 

Dokumentacja

Na pierwszą wizytę należy zabrać:

  • Badania obrazowe: RTG, Rezonans magnetyczny (MRI), Tomografia komputerowa  (CT/KT), USG.

  • Wyniki badań krwi.

  • Karty historii choroby / przebiegu dotychczasowej rehabilitacji etc.

 

Pomimo posiadanych badań terapeuta zawsze przeprowadza szczegółowe badanie manualne oraz wywiad z pacjentem. Terapeuta może odmówić wykonania terapii w sytuacji, gdy uzna, że istnieją przeciwwskazania do terapii i/lub niezbędne jest przeprowadzenie dodatkowych badań. 

 

 

Farmakoterapia

Ważne jest, aby pacjent poinformował terapeutę o przyjmowanych lekach (wskazane jest przyniesienie na pierwszą wizytę ulotek leków). Proszę nie przyjmować leków przeciwbólowych 4 godziny przed badaniem/terapią.


Zapraszam do kontaktu.


Łukasz Kowalczyk

Tel.  503-094-725

E-mail: fizjomedicalkolno@gmail.com